Zajęcia dodatkowe

Dzieci z przedszkola objęte są pełną opieką psychologiczno – terapeutyczną poprzez nawiązaną współpracę z Samorządowym Ośrodkiem Psychologiczno – Pedagogicznym. Bieżąca współpraca nauczycielek ze specjalistami pozwala prawidłowo realizować pracę wyrównawczą.

Oprócz codziennych aktywnych zabaw i zajęć nauczycielki pracujące przy ul. Poronińskiej i przy ul. Judyma w ramach poszerzania oferty przedszkola prowadzą dodatkowe zajęcia z zakresu ekologii, edukacji teatralnej, gimnastyki korekcyjnej, zabaw ruchowych przy muzyce, tańca; organizują również ciekawe badania i eksperymenty.

• Teatrzyk w przedszkolu
    Dzieci z naszego przedszkola miały okazję po raz pierwszy w tym roku uczestniczyć w teatrzyku. Spektakl „Dwa skrzaty-dwa światy” przekazał takie wartości jak: wiara we własne siły czy akceptowanie innych takimi, jakimi są. Przedszkolaki miały możliwość współtworzyć akcję poprzez obcowanie sceniczne z aktorami.
    teatrzyk w przedszkolu
  • KOSMOS BLISKO NAS
    Warsztaty edukacyjne przybliżyły dzieciom takie pojęcia jak: planeta, gwiazda, a dzięki okularom 3D odbyły podróż na Marsa.
  • BAŚNIOWA KAPELA
    Kolejny raz gościliśmy duet wykonujący repertuar dla dzieci. Przedszkolaki świetnie bawiły się podczas spektaklu PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY i chętnie śpiewały piosenki razem z artystami.
  • RYTMIKA
    Podczas zajęć muzycznych dzieci poznają wybrane zagadnienia muzyczne, wykonują ilustracje ruchowe do piosenek, poznają elementy tańców. Ćwiczenia muzyczno-ruchowe odbywają się z akompaniamentem pianina.
  • WARSZTATY SEROWARSKIE
    Dzieci brały udział w warsztatach „Skąd bierze się ser?”- produkty, których używały do wyrobu podpuszczkowego sera pochodziły z krowiego, nieprzetworzonego mleka i oryginalnych ziół.
  • ZABAWY BADAWCZE
    Proste doświadczenia i zabawy badawcze prowadzone przez nauczycielki naszego przedszkola cieszą się dużym zainteresowaniem młodszych i starszych dzieci. Przedszkolaki mają możliwość oglądania, badania różnymi zmysłami, odkrywania zależności przyczynowo-skutkowych pomiędzy badanymi przedmiotami czy zjawiskami.
  • DOGOTERAPIA
    Dzieci poznały zasady zabawy z psem oraz dowiedziały się, jak ważna jest rola psa-specjalisty. Podejmowały także różne formy działań ruchowych w obecności psa i w kontakcie z nim.
  • KOŁO ORIGAMI
    Origami to forma pracy z dzieckiem rozwijająca sprawność manualną oraz rozbudzająca twórcze myślenie. Dziecko składając i zaginając papier uczy się starannego i dokładnego wykonywania czynności.

KOŁO ORIGAMI

KOŁO ORIGAMI