Pomagamy zwierzętom

W naszym przedszkolu od wielu lat organizowane są akcje, podczas których wyposażamy dzieci w wiedzę dotyczącą właściwych sposobów traktowania zwierząt. Zapraszane osoby, podczas zajęć np.: z dogoterapii informują, jak należy dbać o zwierzęta czy porozumiewać się z nimi oraz uczą sposobów prawidłowego i bezpiecznego obchodzenia się z psem.

Z inicjatywy Dyrektor Przedszkola Jolanty Pawlik, osoby niezwykle wyczulonej na sygnały dotyczące złego traktowania zwierząt, przedszkole nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem DOG RESCUE. Warto zaznaczyć, że Panie Jolanta Pawlik i Małgorzata Łękawska (pracownik naszego przedszkola) są wolontariuszkami tego stowarzyszenia i aktywnie działają na rzecz bezdomnych zwierząt. Podczas spotkania z dziećmi osoba ze stowarzyszenia starała się uwrażliwić dzieci na los zwierząt, pokazać realia schronisk oraz możliwości pomocy. Podkreślała, że zwierzę to istota, która podobnie jak człowiek odczuwa ból czy cierpienie oraz, że wiele możemy nauczyć się od zwierząt, chociażby obserwując zachowania psich lub kocich matek.

LINK DO STRONY STOWARZYSZENIA www.DogRescue.pl

Staramy się uczestniczyć w różnych akcjach edukacyjnych kierowanych do dzieci. W akcje charytatywne na rzecz zwierząt z dużym zaangażowaniem włączają się dzieci i Ich rodzice, czego dowodem są podziękowania i dyplomy; zdarzają się też sytuacje adoptowania zwierząt ze schroniska.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych przedszkolaków za tak duże zaangażowanie się w akcje na rzecz bezdomnych zwierząt.

Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZWIERZĄT przypadającego 4 października dzieci z grupy 5-6 latków m.in. bawiły się słowem i uwierzyły w to, że każdy może stworzyć coś niepowtarzalnego, chociażby wiersz o zwierzętach.
Przedstawiamy efekty „zabawy w poetów”:

My dzieciaki przedszkolaki
lubimy się opiekować zwierzątkami
Kotki, pieski duże, małe
wszystkie są wspaniałe /Patrycja Sz./

Był sobie kotek bez opiekuna
nie miał jedzenia i nie miał domu
spotkał go chłopczyk i tak powiedział
chodź ładny kotku do mojego domu /Szymon P./

Smutno było pieskowi w schronisku
przyszła rodzina i mówi – chodź tu piesku
Teraz leży w domu na kanapie