Bardzo się cieszymy, że z dziećmi z Ukrainy wspólnie się bawimy

Data dodania: 2022-03-17

Nasze przedszkole od 15 marca otworzyło swoje progi i serca dla dzieci uchodźców z Ukrainy. Małe dzieci nie mają aż tak dużej bariery językowej i dobrze komunikują się ze sobą za pomocą mowy niewerbalnej. Dzięki gestom i mimice są w stanie zaangażować innych do zabawy. Tak właśnie stało się w naszych grupach przedszkolnych - wspólne zabawy sprawiły, że dzieci poczuły się dobrze. Powtarzanie prostych zwrotów w języku polskim i ukraińskim, w połączeniu ze zwrotami obrazkowymi stanowiły dodatkowy element integracji. Wszystkim nam zależy na dobru dzieci, więc w obecnej sytuacji postaramy się zapełnić ten czas wieloma przyjemnymi momentami tak, by uśmiech gościł na buziach naszych dzieciaczków jak najczęściej.